Campionatul National de Kung-Fu de la Mangalia [VIDEO]

1
68

Sambata, 16 iulie 2016, la Centrul Cultural „Callatis” din Mangalia, s-a desfasurat editia 2016 a Campionatului National de Kung-Fu.
Au participat 71 de sportivi din 8 cluburi sportive de la Federatia Romana de Arte Marţiale de Contact.

Rezultatele sportivilor din judeţul Constanţa sunt următoarele:

1. PROBA „NON-CONTACT SANDA” INDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI 18-34 ANI -75 KG

1.STEFAN CĂTĂLIN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.IUSEIN TANIOR                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ISTRATE ALEXANDRU                                   CSU NEPTUN CONSTANTA

2.SENIORI 18-34 ANI OPEN KG

1.IUSEIN TANIOR                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ISTRATE ALEXANDRU                                   CSU NEPTUN CONSTANTA

3.STEFAN CĂTĂLIN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.TINERET 16-20 ANI -65 KG

1.SAVIOLI LEONARDO                                      CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.PANĂ ANDREI                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.STOIAN BOGDAN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

4.TINERET 16-20 ANI OPEN KG

1.SAVIOLI LEONARDO                                      CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.STOIAN BOGDAN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.PANĂ ANDREI                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

5.CADETI 14-15 ANI -70 KG

1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MANGALAGIU DANIEL                                   CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MACSIM MARIUS                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

6.COPII 10-11 ANI -30 KG

1.GURICĂ RAREŞ                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.PANAIT ANDREI                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.APETRE MARCO GABRIEL                            CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

7.COPII 10-11 ANI -45 KG

1.SAVIOLI GIOVANI                                           CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.BIŢACHE MATEI                                             CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.CICIOIU CĂTĂLIN                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

8.COPII 10-11 ANI -55 KG

1.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.CHARCOVSCHI PAUL                                    CS NOUA GENERATIE MANGALIA

9.COPII 8-9 ANI -30 KG

1.CIOROIU DARIUS CRISTIAN                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.SAGĂU RAREŞ MIHAI                                    CSU NEPTUN CONSTANŢA

3.CHISOI ANTONIO                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

10.COPII 8-9 ANI -35 KG

1.BĂCIOIU DANIEL                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.MARIN DUBEI CEZAR FLORIAN                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

11.COPII 8-9 ANI -50 KG

1.STATE ALEXANDRU                                      CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.PELINARU MARIUS ANDREI                           CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.BOCĂNEŢ FLORIN                                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

12.COPII 6-7 ANI -25 KG

1.BARBU DAVID                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.FECHET RADU                                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.HORNEŢ ROBERT MIHAI                                CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

 

FEMININ

13.COPII 4-5 ANI -20 KG

1.DUMITRACHE ELENA                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.DUMITRACHE MARIA                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ION LARISA NICOLETA                                   CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.CRĂESCU SOFIA                                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

14.COPII 8-9 ANI -25 KG

1.PANAIT VALENTINA                                       CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.NEICA DARIA                                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.SAGĂU ROXANA                                           CSU NEPTUN CONSTANŢA

15.COPII 12-13 ANI OPEN KG

1.BACILĂ NICOLETA                                         CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.ILIE ALEXANDRA                                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

16. SENIOARE 18-34 ANI -60 KG

1.OCOLIŞAN MIHAELA LAURA                          CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.DUBEI MARIN CLAUDIA MIHAELA                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

 

2. PROBA „TUISHOU” INDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI 18-34 ANI -75 KG

1.IUSEIN TANIOR                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.STEFAN CĂTĂLIN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ISTRATE ALEXANDRU                                   CSU NEPTUN CONSTANTA

2.SENIORI 18-34 ANI OPEN KG

1.IUSEIN TANIOR                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.STEFAN CĂTĂLIN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ISTRATE ALEXANDRU                                   CSU NEPTUN CONSTANTA

3.TINERET 16-20 ANI -65 KG

1.SAVIOLI LEONARDO                                      CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.STOIAN BOGDAN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.PANĂ ANDREI                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

4.TINERET 16-20 ANI OPEN KG

1.SAVIOLI LEONARDO                                      CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.PANĂ ANDREI                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.STOIAN BOGDAN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

5.CADETI 14-15 ANI -70 KG

1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.SANDU ROBERTGABRIEL                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.MANGALAGIU DANIEL                                   CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

6.MINICADEŢI 12-13 ANI OPEN KG

1.POPESCU NICOLAS VICENŢIU                       CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.MACSIM MARIUS                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.CUTCAN GABRIEL                                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

7.COPII 10-11 ANI -30 KG

1.GURICĂ RAREŞ                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.APETRE MARCO GABRIEL                            CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.PANAIT ANDREI                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

8.COPII 10-11 ANI -45 KG

1.CICIOIU CĂTĂLIN                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.DRĂGAN TIBERIU                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.BIŢACHE MATEI                                             CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.STINIGUŢĂ ALEXANDRU                                CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

9.COPII 10-11 ANI -55 KG

1.CHARCOVSCHI PAUL                                    CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.SAVIOLI GIOVANI                                           CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

10.COPII 8-9 ANI -30 KG

1.MARIN DUBEI CEZAR FLORIAN                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.SAGĂU RAREŞ MIHAI                                    CSU NEPTUN CONSTANŢA

3.CHISOI ANTONIO                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

11.COPII 8-9 ANI -35 KG

1.STATE ALEXANDRU                                      CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.CIOROIU DARIUS CRISTIAN                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.MANEA MARIUS                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

12.COPII 8-9 ANI -50 KG

1.PELINARU MARIUS ANDREI                           CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.BOCĂNEŢ FLORIN                                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.BĂCIOIU DANIEL                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

13.COPII 6-7 ANI -25 KG

1.FECHET RADU                                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.HORNEŢ ROBERT MIHAI                                CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.BARBU DAVID                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

 

FEMININ

            14.COPII 4-5 ANI -20 KG

1.ION LARISA NICOLETA                                   CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.DUMITRACHE ELENA                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.DUMITRACHE MARIA                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.CRĂESCU SOFIA                                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

15.COPII 8-9 ANI -25 KG

1.PANAIT VALENTINA                                       CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.NEICA DARIA                                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.SAGĂU ROXANA                                           CSU NEPTUN CONSTANŢA

16.COPII 16-17 ANI OPEN KG

1.DUBEI MARIN CLAUDIA MIHAELA                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.BACILĂ NICOLETA                                         CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.ILIE ALEXANDRA                                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

 

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.