Micii callatieni au terminat anul școlar cu rezultate deosebite la concursurile școlare

0
620

Anul acesta ne-am mândrit cu multe calificări și premii la fazele naționale ale olimpiadelor și concursurilor școlare ale elevilor de gimnaziu și liceu, dar trebuie să recunoaștem că micii callatieni țin pasul cu elevii mari.

Au fost centralizate toate rezultatele și ar fi imposibil să publicăm o listă completă cu premiile obținute de ei. Sub atenta îndrumare a celor 10 doamne profesoare pentru învățământul primar, elevii din ciclul primar au dovedit că pandemia nu i-a afectat foarte tare, ci, din contră, a adus dorință de competiție, dar și de interrelaționare, de socializare, elevii liceului fiind avizi de a participa în număr mare la toate concursuri și întorcându-se cu premii remarcabile.

Iată aici doar câteva din premiile obținute la cele mai importante concursuri școlare dedicate claselor primare, etapele județene.

Rezultate/Premii obţinute la concursul județean ,,Euxin Math”:

Nr. crt.Numele şi prenumele elevuluiClasaPunctaj obţinut/ Premiul/ etapa județeanăProfesor coordonator
1.Popa Nicolai Cristiana II-a A90 pct/ Premiul IIDragotă Gheorghița
2.Stanciu Toma Ioana II-a A90 pct/ Premiul IIDragotă Gheorghița
3.Teusan Sara Elenaa  II-a B70 pct./Premiul  MențiuneUngureanu Minodora
4.Aurel Alexandrua III-a A90 pct/ Premiul IILungu Geogeta
5.Bucos Răzvan Mariana III-a A100 pct./Premiul ILungu Geogeta
6.Ghenu Rebeca Elenaa III-a A100 pct./Premiul ILungu Geogeta
7.Grigore Eduard Mihaia III-a A95 pct./Premiul IILungu Geogeta
8.Oancă Mateia III-a A95 pct./Premiul IILungu Geogeta
9.Trifu David Mariana III-a A80 pct./Premiul IIILungu Geogeta
10.Potronic Andreeaa III-a B100 pct./Premiul IIvan Ana-Anca
11.Vulpe Darius-Ștefana III-a B90 pct./Premiul IIIvan Ana-Anca
12.Cojocaru Matei-Petrua III-a B75 pct./MențiuneIvan Ana-Anca
13.Aldea Cristina Andreeaa IV-a A95 pct./Premiul IINeculăeș Maria
14.Macău Patrisia Mariaa IV-a A95 pct./ Premiul IINeculăeș Maria
15.Firu Alexandrua IV-a A90 pct./ Premiul IINeculăeș Maria
16.Maganu Mariaa IV-a A90 pct./Premiul IINeculăeș Maria
17.Aldea Sofia-Mariaa IV-a A85 pct./Premiul IIINeculăeș Maria
18.Gogu Daria Mariaa IV-a A85 pct./Premiul IIINeculăeș Maria
19.Terciu Anastasia Ioanaa IV-a A85 pct./Premiul IIINeculăeș Maria
20.Ungureanu Vlada IV-a A85 pct./Premiul IIINeculăeș Maria
21.Burcin Mara Alexiaa IV-a A80 pct./Premiul IIINeculăeș Maria
22.Barață Miruna Andreeaa IV-a A70 pct./Premiul  MențiuneNeculăeș Maria
23.Melcescu Sebastiana IV-a B90 pct./Premiul IIBibicu Ioana Mirela
24.Oncescu Oana Cameliaa  IV-a B  85 pct./Premiul IIIBibicu Ioana Mirela
25.Pistol Mariaa  IV-a B70 pct./Premiul MențiuneBibicu Ioana Mirela

Rezultate/Premii obţinute la concursul județean ,,COMORILE CONDEIULUI”:

Nr. crt.Numele şi prenumele elevuluiClasaPunctaj obţinut/ Premiul/ etapa județeanăProfesor coordonator
1.Petre -Olaru Amalia-Mariaa II-a A95 puncte/ Premiul IIDragotă Gheorghița
2.Barață Miruna Andreeaa  IV-a A100 pct./Premiul INeculăeș Maria
3.Macău Patrisia Mariaa  IV-a A100 pct./Premiul INeculăeș Maria
4.Burcin Mara Alexiaa  IV-a A95 puncte/ Premiul IINeculăeș Maria
5.Gemai Aidina  IV-a A95 puncte/ Premiul IINeculăeș Maria
6.Firu Alexandrua  IV-a A90 pct/ Premiul MențiuneNeculăeș Maria
7.Terciu Anastasia Ioanaa IV-a A90 pct/ Premiul MențiuneNeculăeș Maria
8.Oncescu Cameliaa IV-a B90 pct./Premiul MențiuneBibicu Ioana Mirela
9.Pistol Mariaa IV-a B  99 pct./Premiul IBibicu Ioana Mirela
10.Sardaru Alessiaa IV-a B100 pct./Premiul IBibicu Ioana Mirela
11.Miclea Rebeca Elenaa IV-a C90 pct/ Premiul MențiuneOprescu Slagiana

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.