Duminică, 30.06.2018, la Complexul Sportiv „Tomis” din Constanţa, pe durata a opt ore, s-a desfăşurat Campionatul Naţional de Kung-Fu, ediţia 2019, pentru copii, cadeţi, juniori, seniori şi veterani. La campionat s-au înscris 121 de sportivi din 13 cluburi sportive membre la Federaţia Română de Arte Marţiale de Contact.

Rezultatele sportivilor din judeţul Constanţa sunt următoarele:

1.PROBA: „TUISHOU”

MASCULIN

            SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.BOCAI TUDOR, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.MACSIM MARIUS, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

3.ISTRATE ALEXANDRU, CS Universitar „Neptun” Constanţa

            JUNIORI 16-17 ANI, OPEN KG

1.SANDU ROBERT GABRIEL, CS „Shaolin Callatis” Mangalia

2.BOŞNEAG EMIR, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRU, CS „Silver Samurai” Medgidia

CADEŢI 14-15 ANI, -60 KG

1.COLCER REMUS CONSTANTIN, CS „Noua Generaţie” Mangalia

CADEŢI 14-15 ANI, -65 KG

1.BOCAI VLAD, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN, CS „Silver Samurai” Medgidia

            CADEŢI 14-15 ANI, +70 KG

1.GÎSCĂ EDUARD ROBERT, CS „Silver Samurai” Cobadin

2.TUZLARU PAUL, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -50 KG

1.GURICĂ RAREŞ, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

2.ANTON CRIVINEANU ANDREI, CS „Silver Samurai” Cobadin

3.MUSTAFA SEDAN, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.PANAIT ANDREI, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -60 KG

1.MUREŞAN FLORENTIN, CS „Silver Samurai” Cobadin

2.OLESCU ANDREI, CS „Silver Samurai” Medgidia

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -70 KG

1.MIRON MARIO CRISTIAN, CS „Silver Samurai” Medgidia

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, +70 KG

1.HRENIUC ANDREI, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

COPII 10-11 ANI, -35 KG

1.ANDRON CRISTOFER ALEXANDRU, CS „Silver Samurai” Cobadin

2.MARKUS RAZVAN ANDREI, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 10-11 ANI, -45 KG

1.FECHET RADU, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.HORLEANU IONUŢ GABRIEL, CS „Silver Samurai” Cobadin

3.CONSTANTIN STEVEN GABRIEL, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.ERIMIA CRISTIAN ALEXANDRU, CS „Silver Samurai” Cobadin

COPII 10-11 ANI, +45 KG

1.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN, CS „Silver Samurai” Medgidia

2.DINCᾸ DAVID CRISTIAN, CS „Silver Samurai” Cobadin

3.ENACHE VLAD IONUŢ, CS „Noua Generaţie” Mangalia

            COPII 8-9 ANI, -30 KG

1.OLARU DARIUS GABRIEL, CS „Noua Generaţie” Mangalia

COPII 8-9 ANI, -35 KG

1.JITARU ŞTEFAN ALEXANDRU, CS „Silver Samurai” Medgidia

2.VLAD IONUŢ NICOLAE, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.TOMA MATEI ANDREI, CS „Marea Neagră” Constanţa

COPII 8-9 ANI, +35 KG

1.POPA ANDREI CLAUDIU, CS „Shaolin Callatis” Mangalia

COPII 6-7 ANI, -25 KG

1.POPA DAVID ANTONIO, CS „Shaolin Callatis” Mangalia

2.HULEA IONUŢ LIVIU, CS „Silver Samurai” Cobadin

3.DUMITRACHE LUCAS ANDREI, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.TENŢIU CLAUDIU, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

COPII 6-7 ANI, +25 KG

1.FECHET VLAD, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.PETRIA SEBASTIAN, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

3.NAIM SALAHADDIN ERSIN, CS „Silver Samurai” Medgidia

FEMININ

COPII 6-7 ANI, OPEN KG

1.PAVEL ROBERTA, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

COPII 8-9 ANI, OPEN KG

1.DUMITRACHE ELENA, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

2.DUMITRACHE MARIA, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

3.DINCĂ MIHAELA, CS „Silver Samurai” Cobadin

3.MONEA ELENA FLORENTINA, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 10-11 ANI, -35 KG

1.PANAIT VALENTINA, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

2.CᾸRARE IONELA LARISA, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.GÎSCĂ MARIA LUIZA, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

COPII 10-11 ANI, -45 KG

1.PANᾸ DIANA ANDREEA, CS „Silver Samurai” Medgidia

2.NEDELCU DIANA TEODORA, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.IRIMIA LAVINIA ANDREEA, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 10-11 ANI, +45 KG

1.MIHALCEA LARISA COSMINA, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.TELEHOI ANA MARIA, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 12-13 ANI, OPEN KG

1.IUSEIN BUŞRA, CS „Silver Samurai” Medgidia

2.NIŢĂ DIANA NICOLETA, CS „Shaolin Callatis” Mangalia

 

2.PROBA „SANDA LIGHT-FIGHTING”

MASCULIN

            SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.BOCAI TUDOR, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.ISTRATE ALEXANDRU, CS Universitar „Neptun” Constanţa

            JUNIORI 16-17 ANI, OPEN KG

1.MANGALAGIU DANIEL, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

2.SANDU ROBERT GABRIEL, CS „Shaolin Callatis” Mangalia

3.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRU, CS „Silver Samurai” Medgidia

CADEŢI 14-15 ANI, -60 KG

1.GHEONDEA SERGIU, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.COLCER REMUS CONSTANTIN, CS „Noua Generaţie” Mangalia

CADEŢI 14-15 ANI, -65 KG

1.BOCAI VLAD, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN, CS „Silver Samurai” Medgidia

            CADEŢI 14-15 ANI, +70 KG

1.GÎSCĂ EDUARD ROBERT, CS „Silver Samurai” Cobadin

2.TUZLARU PAUL, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -45 KG

1.SCUTARIU ROBERT, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.MUREŞAN ANDREI, CS „Comunal” Nicolae Bălcescu

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -55 KG

1.PANAIT ANDREI, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

2.CHENARU FLORIN, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

3.MUREŞAN FLORENTIN, CS „Silver Samurai” Cobadin

3.ANTON CRIVINEANU ANDREI, CS „Silver Samurai” Cobadin

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -60 KG

2.CORNEA FLORIN ALEXANDRU, CS Comunal Nicolae Bălcescu

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -70 KG

1.DECUSARĂ VASILICĂ ALEXANDRU, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.MIRON MARIO CRISTIAN, CS „Silver Samurai” Medgidia

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, +70 KG

1.HRENIUC ANDREI, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

COPII 10-11 ANI, -30 KG

1.LUNGU ALEXANDRU, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.NEGRUŢ ALEXANDRU, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.APOLOZAN MARIO, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.OBOROGEANU ROBERT ANDREI, CS Comunal Nicolae Bălcescu

COPII 10-11 ANI, -32 KG

1.NEGRUŢ EDUARD, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.LEONTE EDUARD IONUŢ, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.BUJANSCHI FABIAN, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.HORLEANU IONUŢ GABRIEL, CS „Silver Samurai” Cobadin

COPII 10-11 ANI, -35 KG

1.DIACONU IOAN, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.MOROIANU MARIAN COSMIN, CS Comunal Nicolae Bălcescu

COPII 10-11 ANI, -45 KG

1.FECHET RADU, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.CONSTANTIN STEVEN GABRIEL, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 10-11 ANI, +45 KG

1.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN, CS „Silver Samurai” Medgidia

2.DINCᾸ DAVID CRISTIAN, CS „Silver Samurai” Cobadin

COPII 8-9 ANI, -25 KG

1.ŞTEFAN SEBASTIAN, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.OLARU DARIUS GABRIEL, CS „Noua Generaţie” Mangalia

COPII 8-9 ANI, -27 KG

1.BALAMACE COSMIN, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.FENE MARIAN MĂDĂLIN, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.SAFTEI CRISTIAN, CS Comunal Nicolae Bălcescu

COPII 8-9 ANI, -30 KG

1.SÎRBU EDUARD CRISTIAN, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.TOMA MATEI ANDREI, CS „Marea Neagră” Constanţa

3.VLAD IONUŢ NICOLAE, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.JITARU ŞTEFAN ALEXANDRU, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 8-9 ANI, -35 KG

1.POPA ANDREI CLAUDIU, CS „Shaolin Callatis” Mangalia

2.EPURAN ADRIAN, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.BORACAI ONUR, CS Comunal Nicolae Bălcescu

COPII 8-9 ANI, +35 KG

1.PITORAC LAURENŢIU, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.IONICĂ ILIE COSMIN, CS „Silver Samurai” Cobadin

COPII 6-7 ANI, -20 KG

1.OBOROGEANU DAVID, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.CODREANU LIVIU, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.DAVID EDUARD, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.GRĂDINARU MIHAI DANIEL, CS Comunal Nicolae Bălcescu

COPII 6-7 ANI, -25 KG

1.POPA DAVID ANTONIO, CS „Shaolin Callatis” Mangalia

2.BURĂNESCU ANDREI EDUARD, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.HULEA IONUŢ LIVIU, CS „Silver Samurai” Cobadin

3.DUMITRACHE LUCAS ANDREI, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 6-7 ANI, +25 KG

1.FECHET VLAD, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.NAIM SALAHADDIN ERSIN, CS „Silver Samurai” Medgidia

FEMININ

COPII 6-7 ANI, -20 KG

1.BUJANSCHI DARIA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.ŞTEFAN ALEXIA ELENA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

COPII 6-7 ANI, +20 KG

1.ENACHE COSMINA ELENA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.PENTELECIUC ISABELA MARIA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.PAVEL ROBERTA, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

COPII 8-9 ANI, -25 KG

1.SCUTARIU MIRUNA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.NEACŞU DARIA ELENA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.DINCĂ MIHAELA, CS „Silver Samurai” Cobadin

COPII 8-9 ANI, -35 KG

1.DUMITRACHE MARIA, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

2.DUMITRACHE ELENA, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

3.MANUCA CĂTĂLINA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

COPII 8-9 ANI, +35 KG

1.ZALINSCHI SARA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.BUZEA MIHAELA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

COPII 10-11 ANI, -35 KG

1.PANAIT VALENTINA, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

2.TODORAN ALEXANDRA VIOLETA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.CᾸRARE IONELA LARISA, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.OLTEANU CRISTINA GABRIELA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

COPII 10-11 ANI, -45 KG

1.PANᾸ DIANA ANDREEA, CS „Silver Samurai” Medgidia

2.NEDELCU DIANA TEODORA, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.DAMILEANU DANIELA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

COPII 10-11 ANI, +45 KG

1.MIHALCEA LARISA COSMINA, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.VINTZE ANDRA ŞTEFANIA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

MINI-CADETE 12-13 ANI, -40 KG

1.GHEONDEA DENISA IOANA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.NACU ŞTEFANIA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.NIŢĂ DIANA NICOLETA, CS „Shaolin Callatis” Mangalia

MINI-CADETE 12-13 ANI, +40 KG

1.VOICU DENISA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

2.GURIUC CRISTINA CAMELIA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

3.VLAD IOANA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

CADETE 14-15 ANI, +40 KG

1.PRISĂCARU CRISTINA, CS Comunal Nicolae Bălcescu

 

3.PROBA „SHUAI JIAO”

MASCULIN

            SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.MACSIM MARIUS, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

2.BOCAI TUDOR, CS „Marea Neagră” Constanţa

            JUNIORI 16-17 ANI, -70 KG

3.MANGALAGIU DANIEL, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

3.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRU, CS „Silver Samurai” Medgidia

JUNIORI 16-17 ANI, +70 KG

1.SANDU ROBERT GABRIEL, CS „Shaolin Callatis” Mangalia

2.BOŞNEAG EMIR, CS „Silver Samurai” Medgidia

CADEŢI 14-15 ANI, -60 KG

1.COLCER REMUS CONSTANTIN, CS „Noua Generaţie” Mangalia

CADEŢI 14-15 ANI, -65 KG

1.BOCAI VLAD, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN, CS „Silver Samurai” Medgidia

            CADEŢI 14-15 ANI, +70 KG

1.TUZLARU PAUL, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

3.GÎSCĂ EDUARD ROBERT, CS „Silver Samurai” Cobadin

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -45 KG

1.GURICĂ RAREŞ, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -50 KG

1.CHENARU FLORIN, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

2.ANTON CRIVINEANU ANDREI, CS „Silver Samurai” Cobadin

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -60 KG

2.OLESCU ANDREI, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.MUREŞAN FLORENTIN, CS „Silver Samurai” Cobadin

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -70 KG

2.MIRON MARIO CRISTIAN, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 10-11 ANI, -35 KG

1.MARKUS RAZVAN ANDREI, CS „Silver Samurai” Medgidia

2.ERIMIA CRISTIAN ALEXANDRU, CS „Silver Samurai” Cobadin

COPII 10-11 ANI, -45 KG

2.FECHET RADU, CS „Marea Neagră” Constanţa

3.CONSTANTIN STEVEN GABRIEL, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 10-11 ANI, +45 KG

1.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN, CS „Silver Samurai” Medgidia

2.ENACHE VLAD IONUŢ, CS „Noua Generaţie” Mangalia

3.DINCᾸ DAVID CRISTIAN, CS „Silver Samurai” Cobadin

            COPII 8-9 ANI, -30 KG

1.OLARU DARIUS GABRIEL, CS „Noua Generaţie” Mangalia

2.JITARU ŞTEFAN ALEXANDRU, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 8-9 ANI, -35 KG

1.POPA ANDREI CLAUDIU, CS „Shaolin Callatis” Mangalia

2.TOMA MATEI ANDREI, CS „Marea Neagră” Constanţa

COPII 6-7 ANI, -25 KG

1.POPA DAVID ANTONIO, CS „Shaolin Callatis” Mangalia

2.DUMITRACHE LUCAS ANDREI, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.HULEA IONUŢ LIVIU, CS „Silver Samurai” Cobadin

3.NAIM RAHMI, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 6-7 ANI, +25 KG

1.FECHET VLAD, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.NAIM SALAHADDIN ERSIN, CS „Silver Samurai” Medgidia

FEMININ

COPII 6-7 ANI, OPEN KG

1.DINCĂ MIHAELA, CS „Silver Samurai” Cobadin

COPII 10-11 ANI, -40 KG

1.CᾸRARE IONELA LARISA, CS „Silver Samurai” Medgidia

2.GÎSCĂ MARIA LUIZA, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

COPII 10-11 ANI, -45 KG

1.NEDELCU DIANA TEODORA, CS „Silver Samurai” Medgidia

2.PANᾸ DIANA ANDREEA, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.IRIMIA LAVINIA ANDREEA, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 10-11 ANI, +45 KG

1.MIHALCEA LARISA COSMINA, CS „Marea Neagră” Constanţa

2.TELEHOI ANA MARIA, CS „Silver Samurai” Medgidia

COPII 12-13 ANI, OPEN KG

1.IUSEIN BUŞRA, CS „Silver Samurai” Medgidia

3.NIŢĂ DIANA NICOLETA, CS „Shaolin Callatis” Mangalia

 

4.PROBA „SANDA”

MASCULIN

CADEŢI 14-15 ANI, -60 KG

1.GÎSCĂ EDUARD ROBERT, CS „Silver Samurai” Cobadin

 

5.PROBA „TOTAL-CONTACT FIGHTING”

MASCULIN

SENIORI +18 ANI, -70 KG

1.GANI ADIN, CS „Urban Legends” Constanţa

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -40 KG

1.BĂLAN DARIUS, CS „Taichido-Ryu” Constanţa

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -45 KG

1.GURICĂ RAREŞ, CSA „Axiopolis Sport” Cernavodă

2.NICA ALIN, CS „Taichido-Ryu” Constanţa

3.AVASILOAEI COSMIN, CS „Taichido-Ryu” Constanţa

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -60 KG

1.ICHIM FLAVIUS, CS „Taichido-Ryu” Constanţa

MINI-CADEŢI 12-13 ANI, -75 KG

1.MIHĂILĂ SEBASTIAN, CS „Taichido-Ryu” Constanţa

COPII 10-11 ANI, -45 KG

1.MAULTI TAIFUN, CS „Taichido-Ryu” Constanţa

 Cei mai mulţi dintre sportivi au participat la 3 probe, ceea ce a impus o organizare strictă, pentru a reduce timpul de desfăşurare a campionatului, dar tot au fost peste 8 ore de concurs. Sportivii participanţi, care au luptat la mai multe probe, au avut ca miză selecţia la lotul naţional de Kung-Fu, pentru participarea la stagiile de pregătire şi la concursurile internaţionale.

Au fost foarte multe meciuri spectaculoase, la toate cele 5 probe din concurs, la multe categorii de vîrstă sau impus sportivii consacraţi, dar au apărut sportivi şi sportivi noi, valoroşi, care sperăm că se vor pregăti în continuare pentru a demonstra că nu a fost o întîmplare cîştigarea titlurilor. În acest sens se remarcă sportivii Popa Claudiu Andrei şi fratele lui Popa David Antonio, de la CS „Shaolin Callatis” Mangalia, care au cîştigat titlurile de campioni la toate cele 3 probe la care au participat.

Mulţumim conducerii Direcţiei Judeţene pentru Tineret şi Sport şi personalului de la Complexul „Tomis”, pentru sprijinul acordat la organizarea campionatului.

 

                 PREŞEDINTE                                                       

        C.S. „MAREA NEAGRĂ”                  

       PhD. IORDĂNOAIA FLORIN                       

                   7 DUAN KUNG-FU