Sîmbătă 23.02.2013 la Sala de Judo a Complexului Polisportiv din Galati s-a desfasurat Cupa „Dunărea” la Kung-Fu, organizată de C.S. „Dunărea Albastră” din Galati, Federatia Romană de Arte Martiale de Contact şi Asociatia Romană de Kung-Fu. La cupa au participat 93 de sportivi din 15 cluburi în care se practică această artă marţială chinezească.

Rezultatele sportivilor din judetul Constanţa sînt următoarele:

            1.PROBA DE „NON-CONTACT SANDA”

MASCULIN

            SENIORI, OPEN

3.CONDRAT DAN                                                          C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

CADETI, + 60 KG

3.CĂTANĂ ALEXANDRU CONSTANTIN               C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

            MINI-CADETI, 12-13 ANI, 40 KG

1.CÎJU MARIAN                                                 C.S. PANDA POARTA ALBA

            MINI-CADETI, 12-13 ANI, + 40 KG

1.MOROIANU OVIDIU IONUT                                          C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

            COPII 10-11 ANI, -35 KG

1.LABES COSMIN IULIAN                                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.OLTEAN ROMU ANDREI                                             C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

            COPII 10-11 ANI, -40 KG

1.BOCAI TUDOR                                                           C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

COPII 10-11 ANI, +40 KG

1.ILIE ALEXANDRU                                                        C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.STEFAN MARDARIE IULIAN                                        C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

COPII 8-9 ANI, -25 KG

2.PETROV ALEXANDRU                                                C.S. PANDA POARTA ALBA

3.TUTUI STEFAN CRISTIAN                                           C.S. PANDA POARTA ALBA

COPII 8-9 ANI, +25 KG

2.BOCAI VLAD                                                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

COPII 6-7 ANI, -20 KG

1.APETRE MARCO GABRIEL                                        C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

3.SAFTA CRISTIAN                                                       C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

COPII 6-7 ANI, -23 KG

2.BAIASU VLAD ULIAN                                                  C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

COPII 6-7 ANI, -25 KG

1.IORDACHE IUSTIN                                                      C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.STOICA MIHAI ALEXANDRU                                        C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.BARGAN GABRIEL                                                     C.S. WUSHU MAXX MANGALIA

COPII 6-7 ANI, -30 KG

1.SAVIOLI GIOVANI                                                       C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.CERCEL CATALIN CONSTANTIN                                 C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.RUSU STEFAN ADRIAN                                              C.S. WUSHU MAXX MANGALIA

 

FEMININ

            JUNIOARE, OPEN

2.CATANA GEORGIANA FLORENTINA                           C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

            CADETE, OPEN

2.ROSANEANU BEATRICE                                            C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.SOARE ANDREEA CATALINA                         C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

            2.PROBA DE „SANDA”

MASCULIN, MINI-CADETI, 12-13 ANI, – 50 KG

1.TRIFU DRAGOS                                                         C.S. WUSHU MAXX MANGALIA

            FEMININ, MINI-CADETE, 12-13 ANI, OPEN

1.CORNEA ADRIA                                                         C.S. WUSHU MAXX MANGALIA

3.ACSINTE IONELA                                                       C.S. WUSHU MAXX MANGALIA

3.PROBA DE „TUISHOU”

            CADETI, – 60 KG

2.SAVIOLI LEONARDO                                                  C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

            MINI-CADETI, 12-13 ANI, OPEN

1.MOROIANU OVIDIU IONUT                                          C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.CÎJU MARIAN                                                 C.S. PANDA POARTA ALBA

            COPII 10-11 ANI, -35 KG

1.BOCAI TUDOR                                                           C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.OLTEAN ROMU ANDREI                                             C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.LABES COSMIN IULIAN                                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

            COPII 10-11 ANI, +35 KG

1.STEFAN MARDARIE IULIAN                                        C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.ILIE ALEXANDRU                                                        C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

COPII 8-9 ANI, OPEN

1.BOCAI VLAD                                                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.TUTUI STEFAN CRISTIAN                                           C.S. PANDA POARTA ALBA

3.PETROV ALEXANDRU                                                C.S. PANDA POARTA ALBA

COPII 6-7 ANI, -20 KG

1.SAFTA CRISTIAN                                                       C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.IVANCIU VICTOR ANDREI                                           C.S. PANDA POARTA ALBA

3.APETRE MARCO GABRIEL                                        C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

COPII 6-7 ANI, -25 KG

1.IORDACHE IUSTIN                                                      C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.BAIASU VLAD ULIAN                                                  C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

COPII 6-7 ANI, +25 KG

1.CHARCOVSCHI PAUL                                                C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.SAVIOLI GIOVANI                                                       C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.CERCEL CATALIN CONSTANTIN                                 C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.STOICA MIHAI ALEXANDRU                                        C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

FEMININ, CADETE, OPEN

2.SOARE ANDREEA CATALINA                         C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.ROSANEANU BEATRICE                                            C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

4.PROBA DE „ERJIE-GUN FIGHT”

            CADETI, OPEN

1.CATANA ALEXANDRU CONSTANTIN               C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

3.SAVIOLI LEONARDO                                                  C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

            MINI-CADETI, OPEN

1.CÎJU MARIAN                                                 C.S. PANDA POARTA ALBA

2.MOROIANU OVIDIU IONUT                                          C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

            COPII 10-11 ANI, -40 KG

1.LABES COSMIN IULIAN                                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.BOCAI TUDOR                                                           C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.OLTEAN ROMU ANDREI                                             C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

            COPII 10-11 ANI, +40 KG

1.STEFAN MARDARIE IULIAN                                        C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.ILIE ALEXANDRU                                                        C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

COPII 8-9 ANI, OPEN

1.BOCAI VLAD                                                              C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.CHELU LUCIAN                                                          C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

3.TUTUI STEFAN CRISTIAN                                           C.S. PANDA POARTA ALBA

3.PETROV ALEXANDRU                                                C.S. PANDA POARTA ALBA

COPII 6-7 ANI, -20 KG

1.IVANCIU VICTOR ANDREI                                           C.S. PANDA POARTA ALBA

3.APETRE MARCO GABRIEL                                        C.S. NOUA GENERATIE MANGALIA

3.SAFTA CRISTIAN                                                       C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

COPII 6-7 ANI, -25 KG

1.IORDACHE IUSTIN                                                      C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.BAIASU VLAD ULIAN                                                  C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

COPII 6-7 ANI, +25 KG

1.SAVIOLI GIOVANI                                                       C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.CHARCOVSCHI PAUL                                                C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.DRAGOI KAPLAN                                                       C.S.U. NEPTUN CONSTANTA

3.STOICA MIHAI ALEXANDRU                                        C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

FEMININ

            CADETE, OPEN

1.ROSANEANU BEATRICE                                            C.S. MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.SOARE ANDREEA CATALINA                         C.S. SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

 

Sportivii din judeţul Constanta au dominat concursul la trei probe, unde au obţinut rezultate mult mai bune decît ne aşteptam. La multe categorii în semi-finale au ajuns numai sportivi de la cluburile noastre, iar multe finale au fost la fel. La proba de „Sanda” au fost înscrişi mai puţini sportivi de la noi, pentru că această probă este mult mai difcilă, este o probă de contact şi nu a fost timp suficient de pregătire de la începutul acestui an. În plus în luna martie va fi primul campionat de „Non-Contact Sanda” şi sportivii s-au pregătit mai mult la această probă.

În final considerăm că am început bine acest an sportiv şi vom avea rezultate bune în continuare.

 

 

PREŞEDINTE                                                SECRETAR GENERAL

 

    IORDĂNOAIA FLORIN                                                   CÎJU MIHAI